BJ Penn Net Worth

Anonim

B.J. Penn net worth: B.J. Penn jest amerykańskim artystą mieszanym sztuk walki i brazylijskim praktykiem Jiu-Jitsu, którego majątek wynosi 22 miliony dolarów. B.J. Penn jest najbardziej znany z tego, że jest zawodnikiem w Ultimate Fighting Championship. W Mistrzostwach Świata Jiu-Jitsu w kategorii czarnych pasów Penn jest pierwszym nie brazylijskim zwycięzcą. Jest byłym mistrzem wagi lekkiej UFC i mistrzem UFC Welterweight. Jest on tylko drugim zawodnikiem w historii UFC, który zdobył tytuły w dwóch różnych klasach wagowych. Penn był także trenerem reality show Ultimate Fighter 5. Przydomek "The Prodigy" B.J. urodził się jako Jay Dee Penn w Kailua na Hawajach w grudniu 1978 roku. Walczył w Mistrzostwach Ultimate Fighting i K-1. Przed zostaniem profesjonalistą Penn był pierwszym Amerykaninem, który zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Jiu-Jitsu. Stał się drugą osobą, która wygrała tytuły UFC w wielu kategoriach wagowych, wygrywając Mistrzostwa UFC w Lekkiej i Wadze. Został pierwszym lekkim niekwestionowanym mistrzem UFC i złamał rekord wszechczasów obrony UFC dla tego tytułu. Był niepokonany przez ponad osiem lat jako lekki. Zdobył mistrzowski tytuł z K-1. Dana White, prezes UFC, przyznała Pennowi, że włączyła niższe wagi do głównego nurtu. Uważany jest za jednego z najlepszych lekkich myśliwców w historii MMA, a także jednego z największych bojowników sportowych. Jest autorem dwóch książek. Dana White powiedziała, że Penn zostanie wprowadzony do Hall of Fame UFC. Wystąpił w filmie "Never Surrender" z 2009 r. Oraz w serialu telewizyjnym "Hawaii Five-0". Był trenerem w The Ultimate Fighter 5 i The Ultimate Fighters: Team Edgar vs. Team Penn.