2024 Autor: Ethan Spencer | [email protected]. Ostatnio zmodyfikowany: 2023-12-17 09:09
Nazywam to bezcennym pechem: miliarder Steve Wynn zauważył, że jedna z cenionych części jego kolekcji sztuki uległa niepojętemu nieszczęściu po przebiciu błędnego wałka farby.Le Marin, autoportret z 1943 r. autorstwa Pablo Picasso miał być jedną z trzech prac, których sprzedaż zapoczątkowałaby Sierra Fine Art LLC, firmę zajmującą się handlem sztuką, stworzoną przez Wynna po wyjściu z Wynn Resorts Ltd., po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie seksualne. Ale według domu aukcyjnego, który Christie skąpił publicznie na temat tego incydentu, padł wałek malarski oparty o ścianę, a przymocowany słup przebił płótno obrazu "podczas końcowych etapów przygotowań", jak donosi Bloomberg.
W jednym z tych koszmarnych efektów domina można zobaczyć w świecie sztuki, wypadek spowodował nie tylkoLe Marin ale kolejne z trio obrazów (inny Picasso zatytułowanyFemme au chat assise dans un fauteuil)do zostać wycofany również z bloku aukcyjnego, ponieważ obie roboty zostały sprzedane przez tę samą stronę trzecią.
Le Marinmiał przedsprzedaż w wysokości 70 milionów dolarów, ale na szczęście dla Wynna jego plany dotyczące tych trzech obrazów nie zostały całkowicie zawalone. Trzeci obraz,Double Elvis [Typ Ferusa], portret Elvisa Presley'a Andy'ego Warhola z 1963 roku, zakończył się sprzedażą za 37 milionów dolarów w porównaniu z przedsprzedażną kwotą 30 milionów dolarów.
Adwokat Wynna, Michael Kosnitzky, powiedział, co było zaskakujące, że Wynn był "zły z tego powodu", odnosząc się do uszkodzonego obrazu, i że incydent został zakwalifikowany jako "rażące, rażące zaniedbanie", ale nie wiadomo jeszcze, jaki będzie następny krok lub czy uszkodzenie obrazu będzie możliwe do naprawienia. Mam nadzieję, że nie tylko Wynn i wszyscy inni zainteresowani finansami, ale także miłośnicy sztuki z całego świata, będą.
Zalecana:
Jak Paul Newman przypadkowo uruchomił imperium charytatywne o wartości 400 milionów dolarów za pomocą butelki domowej sosu do sałatek
Paul Newman wziął butelkę sosu sałatkowego i uruchomił jedną z najbardziej udanych organizacji charytatywnych na świecie. 400 milionów dolarów później, Newman's Own uratuje światowi jeden produkt żywnościowy na raz.
Historia o tym, jak łokieć Steve'a Wynna kończy się kosztem 139 milionów dolarów
Oto historia Steve'a Wynna, obraz Picassa i pomyłka za 139 milionów dolarów.
Lawsuit Alleges Dr Dre i Jimmy Iovine wykreowali partnera za 150 milionów dolarów przed transakcją w wysokości 3,2 miliarda dolarów Apple
Zaledwie kilka miesięcy przed sprzedażą firmie Apple za 3,2 miliarda dolarów, czy Dr. Dre i Jimmy Iovine oszukały partnera biznesowego z jego 150 milionów dolarów? Nowy pozew mówi TAK.
Single Mom w Kalifornii przypadkowo wygrywa 14 milionów dolarów
Jak ciężko pracująca samotna czwórka wydaje przypadkowo 1 $ na loterię i wygrywa 14 milionów dolarów? Historia rozgrzeje twoje serce
Człowiek znajduje wygrywający lotto bilet wart 24 miliony dolarów w starej koszulce - dwa dni przed jej wygaśnięciem
Niezwykle dużo szczęścia przynosi zdobycie wygranego losu, w szczególności jednego o wartości 24 milionów dolarów. Ale 68-letni Jimmie Smith z New Jersey miał niesamowitą nadwyżkę szczęścia nawet poza tym.