Picasso należna do Steve'a Wynna za 70 milionów dolarów to przypadkowo przebite dni przed zaplanowaną aukcją

Wideo: Picasso należna do Steve'a Wynna za 70 milionów dolarów to przypadkowo przebite dni przed zaplanowaną aukcją

Wideo: Picasso painting worth $70 million damaged right before auction - YouTube 2024, Kwiecień

Nazywam to bezcennym pechem: miliarder Steve Wynn zauważył, że jedna z cenionych części jego kolekcji sztuki uległa niepojętemu nieszczęściu po przebiciu błędnego wałka farby.Le Marin, autoportret z 1943 r. autorstwa Pablo Picasso miał być jedną z trzech prac, których sprzedaż zapoczątkowałaby Sierra Fine Art LLC, firmę zajmującą się handlem sztuką, stworzoną przez Wynna po wyjściu z Wynn Resorts Ltd., po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie seksualne. Ale według domu aukcyjnego, który Christie skąpił publicznie na temat tego incydentu, padł wałek malarski oparty o ścianę, a przymocowany słup przebił płótno obrazu "podczas końcowych etapów przygotowań", jak donosi Bloomberg.

W jednym z tych koszmarnych efektów domina można zobaczyć w świecie sztuki, wypadek spowodował nie tylkoLe Marin ale kolejne z trio obrazów (inny Picasso zatytułowanyFemme au chat assise dans un fauteuil)do zostać wycofany również z bloku aukcyjnego, ponieważ obie roboty zostały sprzedane przez tę samą stronę trzecią.

DON EMMERT / AFP / Getty Images

Le Marinmiał przedsprzedaż w wysokości 70 milionów dolarów, ale na szczęście dla Wynna jego plany dotyczące tych trzech obrazów nie zostały całkowicie zawalone. Trzeci obraz,Double Elvis [Typ Ferusa], portret Elvisa Presley'a Andy'ego Warhola z 1963 roku, zakończył się sprzedażą za 37 milionów dolarów w porównaniu z przedsprzedażną kwotą 30 milionów dolarów.

Adwokat Wynna, Michael Kosnitzky, powiedział, co było zaskakujące, że Wynn był "zły z tego powodu", odnosząc się do uszkodzonego obrazu, i że incydent został zakwalifikowany jako "rażące, rażące zaniedbanie", ale nie wiadomo jeszcze, jaki będzie następny krok lub czy uszkodzenie obrazu będzie możliwe do naprawienia. Mam nadzieję, że nie tylko Wynn i wszyscy inni zainteresowani finansami, ale także miłośnicy sztuki z całego świata, będą.

Zalecana: